top of page

Demokratlar Büyüklenen Tiplerdir

dsc_8282.jpg

Cenabı Allah'ın ayetlerini inkar eden. Devlette ki hükümleri kendileri belirleyen tiplerdir Demokratlar. Oysa yaratan da , hüküm verende Allah'tır. Hakkı inkar eden şeriat yani Allah'ın Kur'an da ki kanunlarına göre Devleti yönetmeyen tiplere büyüklük taslayan tipler diyebiliriz.

Bu tipler kendilerinden çok emindir. Doğru yolda olduklarını ve kendilerinden aşağı olarak gördükleri ırkları insanları ıslah etme eğiliminde olurlar. Halbuki asıl bozguncular kendileridir. Tüm kainat Allah'a secde edip itaat eder. Fakat İnsan denilen varlığa irade verildiği için , Dünya Hayatında kısa süreliğine de olsa Cenabı Allah onların büyüklenmesini imhal eder ama ihmal etmez.

Cenabı Allah kibriya da bana ortak olmak isteyeni yakarım buyurdu bir Hadisi Kutsi de. Hadisi Kutsi : Manası Allah'a , sözleri peygamberimizden çıkan cümlelerdir.

Allah'ın yolunda olmadıkları halde Demokratların bu kadar kendinden emin olması ibretlik bir hadisedir. Artık kemikleşmiş(alışmış) ve hakkı inatla inkar eder durumdadırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Araf Suresi 40.Ayet

Şüphesiz ki âyetlerimizi yalanlayan ve büyüklenip onlardan yüz çevirenler yok mu, göğün kapıları onlar için açılmayacak ve onlar, deve iğne deliğinden geçinceye kadar cennete giremeyeceklerdir. İşte biz günahkârları böyle cezalandırırız.

اِنَّ الَّذ۪ينَ كَذَّبُوا بِاٰيَاتِنَا وَاسْتَكْبَرُوا عَنْهَا لَا تُفَتَّحُ لَهُمْ اَبْوَابُ السَّمَٓاءِ وَلَا يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ حَتّٰى يَلِجَ الْجَمَلُ ف۪ي سَمِّ الْخِيَاطِۜ وَكَذٰلِكَ نَجْزِي الْمُجْرِم۪ينَ

650x344-kuran-kac-ayettir-kuran-i-kerimde-kac-sayfa-sure-ve-cuz-vardir-1609090446705.jpg
bottom of page